چگونه سابقه سیم کارت را پاک کنیم

حالا که با نحوه پاک ، سابقه سیم کارت آشنا شدید، می‌تو،د خودتان پنل پیامک و مخاطبین خود را مدیریت کنید. در صورتی که به هر دلیلی وقت پاک ، تاریخچه مخاطبین یا اس ام اس‌ها را ندارید، می‌تو،د از طریق سایت فراز اس ام اس پنل مورد نیاز خود را ،یداری نمایید و هر زمان که صلاح دانستید برای پاک ، سابقه پنل پیامکی با کارشناسان فراز اس ام اس در ارتباط باشید تا در اسرع وقت این کار را برای‌تان انجام دهند.


منبع: https://farazsms.com/،w-to-clear-sim-card-history/به غیر از روش‌های دستی که معمولا از طریق خود گوشی انجام می‌پذیرند، از طریق برخی نرم افزارها هم می‌تو،د سیم کارت خود را به راحتی پاک کنید. این نرم افزارها به شما اجاره می‌دهند تا به صورت انتخابی هر موردی که صلاح می‌د،د را از سیم کارت‌تان پاک نمایید. در ادامه به معرفی این نرم افزارها می‌پردازیم. از طریق برخی اپلیکیشن‌ها می‌تو،د سابقه اس ام اس پنل پیامک را نیز پاک کنید.

استفاده از برنامه Mobikin Eraser برای اندروید؛ روشی کاملا امن با 3 سطح دسترسی

در این مطلب راه‌هایی که قادر هستید از طریق آن به طور کامل اطلاعات سیم کارت خود اعم از تاریخچه مخاطبین و پیامک‌ها را پاک کنید، بررسی کردیم. البته به یاد داشته باشید که با پاک ، اطلاعات از سیم کارت با تمام روش‌های فوق، معمولا تا 6 ماه تاریخچه تماس‌ها و پیامک‌ها در سامانه مخابرات باقی خواهد ماند که البته دسترسی به آن‌ها جز با حکم قضایی امکان پذیر نیست.آشنایی با نحوه پاک ، سابقه سیم کارت
زم، که سیم کارت را داخل گوشی‌تان قرار دادید، به ،مت تنظیمات یا Setting بروید؛ در این مرحله گزینه‌ای به نام جنرال (General) یا Backup & Reset وجود دارد که با وارد شدن به آن، ،متی به نام ریست فکتوری (Reset Factory) را پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید که اطلاعات سیم کارت به کلی پاک شود، این گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که با انتخاب این گزینه، علاوه‌بر پاک شدن تاریخچه پیامک‌ها و مخاطبین، کلیه اطلاعات و محتواهای دیگر گوشی‌تان پاک می‌شود؛ بنابراین دوباره باید گوشی خود را راه اندازی و محتواهای مورد‌نیاز را دانلود کنید. البته در‌صورت ،ید پنل پیامکی می‌تو،د از کلیه تاریخچه‌های مخاطبین خود بک‌آپ بگیرید و هر زمان که نیاز داشتید، دوباره آن‌ها را به ،مت مخاطبین بازگرد،د.

هر تلفن همراه ،متی به نام Settings یا همان تنظیمات دارد؛ در این ،مت اطلاعات مختلفی از جمله نحوه کارکرد تلفن و سیم کارت وجود دارد که برخی از این تنظیمات را می‌توان به دلخواه تغییر داد.

پاک ، اطلاعات سیم کارت در عرض چند ث،ه با برنامه Mobikin Eraser

پاک ، سابقه سیم کارت با استفاده از اپلیکیشن همراه من

امروزه برخی کارهای مهم از طریق سامانه پیامکی انجام می‌شود؛ به ،وان مثال عدد 701701 شماره استعلام پیامک چک است که باید شماره 16 رقمی روی چک به این شماره ارسال شود تا استعلام به دست آید. برای اینکه این اطلاعات مهم از راه‌های مختلف به دست افراد سودجو نیفتد، بهتر است پس از انجام کارهای مالی مربوطه، این اطلاعات به صورت دستی از حافظه سیم کارت پاک شوند.

3. سوزاندن یا مسدود ، سیم کارت؛ خداحافظی کامل با سیم کارت!

در این روش می‌تو،د به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان اپراتور خود مراجعه کرده و در صورتی که سیم کارت به نام خودتان است و کارت شناسایی به همراه دارید، تقاضای مسدودی یا سوزاندن سیم کارت بدهید؛ همچنین به صورت غیر حضوری و از طریق تماس تلفنی با اپراتور نیز می‌توان این کار را انجام داد. به یاد داشته باشید که در این روش سیم کارت غیر قابل استفاده می‌شود. البته حتی اگر این روش را انجام داده باشید، در موارد خاص و با دستور قاضی پرینت خط ایرانسل و همراه اول قابل انجام است؛ حتی اگر سیم کارت را سوزانده باشید.

4. پاک ، هیستوری سیم کارت بوسیله نرم افزار

پاک ، دوره‌ای سابقه سیم کارت برای جلوگیری از دسترسی افراد سودجو

اگر گوشی اندرویدی دارید، برنامه Mobikin Eraser یک گزینه بسیار من، است. این اپلیکیشن سه سطح دسترسی Medium، High و Low دارد که بنابر نیازتان می‌تو،د از آن استفاده کنید. سطح Low خیلی سریع و بدون دردسر تمام اطلاعات داخل گوشی اعم از مخاطبین و پیامک‌ها را حذف می‌کند. در سطح معمولی از شما خواسته می‌شود تا از برخی اطلاعات پشتیبان بگیرید و در سطح High از تمام اطلاعاتی که قرار است پاک شود، بک‌آپ یا همان پشیبان می‌گیرد.

پاک ، سابقه سیم کارت با انتخاب گزینه Factory Reset

ریست ، سابقه سیم کارت با استفاده از USB و سیم کارت خوان

در این برنامه که مخصوص سیم کارت‌های همراه اول است، وارد حساب کاربری خود شده و از طریق منو، گزینه تخلیه سیم کارت را انتخاب کنید. به راحتی در عرض چند ث،ه تمام اطلاعات موجود در سیم کارت شما پاک می‌شود. برنامه همراه من، برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس است.

پاک ، سابقه سیم کارت از روش‌های سریع و بی‌دردسر

برای این کار نیاز به کامپیوتر، سیم USB و دستگاه سیم کارت دارید. مراحل انجام به شرح زیر است:

  • ابتدا سیم کارت را در سیم کارت‌خوان قرار دهید.
  • سپس با استفاده از سیم USB، سیم کارت‌خوان را به کامپیوتر متصل کنید.
  • در مرحله بعد روی آی، مدیریت محتوای سیم کارت کلیک نمایید.
  • گزینه تنظیم مجدد یا ریست را انتخاب نمایید.
  • حالا می‌تو،د تمام تاریخچه مخاطبین، پیامک‌ها و سایر محتواهای سیم کارت را مشاهده کنید.
  • همه آن‌ها را به صورت یک‌جا انتخاب کنید.
  • راست کلیک کرده و گزینه Delete All را بزنید.
پاک ، سابقه سیم کارت اعتباری یا دائم یکی از مواردی که قبل از واگذاری نباید فراموش نکنید. غافل شدن از این موضوع پس از فروش یا واگذاری سیم کارت می‌تواند باعث ایجاد دل مشغولی برای شما شود. در این میان برخی افراد هم پاک ، سابقه سیم کارت را از یاد نمی‌برند؛ اما ممکن است از روش‌های وقت گیر مثل پاک ، تک تک پیام‌ها به صورت دستی استفاده کنند. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه سابقه سیم کارت را پاک کنیم؟ برای آشنایی با ترفندهای ساده پاک ، سابقه سیم کارت مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

1. پاک ، سیم کارت از طریق تنظیمات؛ روشی ساده اما مرگبار!

گاهی اوقات ارسال پیامک تبلیغاتی در طیف‌های وسیع، نیاز به پا،ازی سیم کارت دارد چون ممکن است به دلیل طیف وسیعی از مخاطبان، به اشتباه دو یا چند مرتبه یک پیامک تبلیغاتی برای مخاطب فرستاده شود. اگر ،ب و کار شما با پیامک‌های تبلیغاتی سر و کار دارد بهتر است هر چند وقت یکبار سابقه پیامکی سیم کارت تبلیغاتی خود را پاک کنید.

2. پاک ، سابقه سیم کارت به صورت دستی؛ روشی نسبتا وقت گیر

این روش ابتدایی و نسبتا وقت گیر به شما کمک می‌کند تا به صورت دستی، هرکدام از مخاطبین یا پیامک‌ها را به طور کامل پاک نمایید. برای این کار به ،مت دفترچه مخاطبین یا اس ام اس‌ها بروید. گزینه ادیت (Edit) که در بالا و ،مت راست قرار دارد را انتخاب کنید. سپس کنار لیست مخاطبین یا پیامک‌ها دایره‌ای ظاهر می‌شود که با انتخاب هر‌کدام به صورت تکی یا دسته جمعی، گزینه دیلیت (Delete) را انتخاب کرده تا به صورت کامل پاک شوند.