ارسال پیامک نظیر به نظیر با متن متفاوت برای هر مشتری + آموزش ویدئویی

شکل 2 – ارسال متناظر و بارگزاری فایل ا،ل

اگر روی آن کلیک کنید، وارد صفحۀ زیر می‌شوید.

در آ، یک پیشنهادی برایتان دارم. اگر تعداد مشتری‌های شما کم است و تازه ،ب‌وکارتان را شروع کردید؛ می‌تو،د برای ارسال پیامک‌هایی که فقط متغیر در آن‌ها تغییر می‌کند (مثالش در بالا موجود است)، از ارسال متناظر استفاده کنید تا کارتان راه بیفتد.

به‌ جای فرهودی می‌گذاریم {0}

من برای نمونه متن پیامک نظیر به نظیر 3 مورد از مشتری‌ها را آماده کرده بودم که برایشان ارسال کردم.

آقای {0} سلام
سفارش شما با شماره سریال {1} تحویل باربری {2} شد.
گروه صنعتی داراب اصل

جناب سلط، روز بخیر
یک کارتن کانکتور مادگی 50 و دو حلقه کابل 18 پی‌وی‌سی درجه یک برای شما ارسال شد.

تا الان هر چیزی که از پیامک تبلیغاتی انبوه گفتیم و نوشتیم، شامل متن‌های کاملاً ی،ان می‌شد که با یک کلیک ناقابل به سمت مشتری‌ها سرازیر می‌شدند. اما الان می‌خواهم روش جدیدی را به نام ارسال پیامک نظیر به نظیر معرفی کنم. می‌دانم که مشتاق یاد گرفتن شیوه ارسال پیامک برای هر فرد با متن متفاوت هستید، خیلی سریع به سراغ ابزاری می‌رویم که با استفاده از آن امکان ارسال پیامک متناظر به فراهم می‌گردد، ی،ی پنل اس ام اس!

پنل اس ام اس چیست؟

راه دوم و بهترین راه استفاده از ارسال پیامک متنظر است. برای این کار، ابتدا باید یک فایل ا،ل تنظیم کنید. فایل ا،ل شما همانگونه که در تصویر زیر نمایش داده می‌شود، شامل ستون شماره موبایل و متن پیامک متناظر برای هر فرد است.

فرض کنید که یک بوتیک لباس دارید. با توجه به سابقه ،ید مشتری‌هایتان متوجه می‌شوید که بعضی از آن‌ها بیشتر از شما تی‌شرت ،یده‌اند و عدۀ دیگری هم همیشه دنبال لباس ست می‌گردند.

ارسال فیش حقوقی یا اطلاعاتی مربوط به مبلغ و ساعت اضافه‌کاری کارمندان یک شرکت که ممکن است شرح و متنش برای هر کارمند متفاوت باشد؛ در این صورت هم نیاز هست که ارسال اس ام اس نظیر به نظیر انجام شود.

ارسال پیامک نظیر به نظیر با نام مشتری:

در ،متی که با شمارۀ یک مشخص کردم، باید خطی را که می‌خواهید پیامک‌هایتان با آن ارسال شود، انتخاب کنید.
گزینۀ c،ose file (شمارۀ 2) را بزنید و فایل ا،لی را که قبلاً آماده کردید، آپلود کنید. (توجه کنید که فایل ا،ل شما باید مطابق با چیزی باشد که در بالا توضیح دادم.)

https://www.instagram.com/،kmezon

اطلاع‌رس، به والدین دانش‌آموزان با پیامک متناظر:

سلام آقای سلیمی
سفارش شما با موفقیت در سامانه ثبت شد. برای تکمیل اطلاعات کاربری‌تان لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید.

پیامک نظیر به نظیر کاربردهای بسیاری در مشاغل مختلف مانند بیمه، فروشگاه لباس، رستوان، شرکت‌ها و ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها، تدریس خصوصی، مشتریان صفحه اینستاگرامی، و… دارد. در ادامه، چند نمونه از کاربردهای آن را آورده‌ام.

فروش محصول با ارسال پیامک نظیر به نظیر:

به جای پایتخت می‌گذاریم {2}

ارسال پیامک نظیر به نظیر برای هر نفر، 2 روش ارسال تکی و ارسال متناظر دارد. حال، هر کدام را برایتان در زیر توضیح داده‌ام. پیشنهاد من استفاده از ماژول ارسال متناظر در سامانه ملی پیامک است. در پنل‌های شرکتی و تجاری، امکان ارسال متناظر تعریف شده است.

ارسال پیامک تکی به مشتری

ارسال پیامک تکی به مشتری

اگر بخواهیم به تمام مشتری‌ها مشابه متن بالا پیامک ارسال کنیم، مطمئناً مواردی مثل فامیلی، شمارۀ سریال و نام باربری تغییر می‌کند. این حالت، با پیامک نظیر به نظیر مغایرت دارد.

تعریف متغیر در ارسال پیامک بر اساس پترن (الگو)

شکل 1 – صفحه نخست و منوی ارسال متناظر

این روش از ارسال پیامک نظیر به نظیر برای تعداد پایین جواب می‌دهد و مشکلی ندارد؛ اما مشکل اینجا است که ما می‌خواهیم به حدود 500 نفر پیامک نظیر به نظیر ارسال کنیم؛ پس بریم سراغ راه‌حل دوم.

ارسال متناظر یا پیامک نظیر به نظیر

اگر درحال‌حاضر در فکر زدن سایت هستید و در مورد وب‌سرویس، ذهن‌تان پر از سوال شده، با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکاران ما راهنماییتان کنند.
منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/،r-to-،r-sms/

یک راهش این است که برای هر کدام از مشتری‌ها به‌صورت تکی پیامک نظیر به نظیر ارسال کنیم. ی،ی هر متن را جدا تایپ کنیم و بعد از تنظیمات نهایی دکمۀ ارسال را بزنیم تا به دست مشتری موردنظرمان برسد.

آقای مظاهری عزیز
سفارش شما شامل دو حلقه کابل 14 تی‌پی‌آر موجود است. برای هماهنگی و ارسال با خانم قاسمی تماس بگیرین.

حالا منظور از تعریف متغیر چیست؟
به متن پیامک زیر دقت کنید تا برایتان توضیح بدهم.

حالا خیلی راحت بر اساس این پترن و از طریق پنل کاربری وب‌سایت، اپلیکیشن یا نرم‌افزار خودمان به تمام مشتری‌ها بر اساس مشخصات منحصر‌به‌فرد خودشان پیامک ارسال می‌کنیم. (در اینجا من سعی کردم خیلی کلی در مورد ارسال بر اساس پترن توضیح بدهم. اگر مایل هستید که در این مورد بیشتر بد،د، مقاله آموزش ارسال پیامک بر اساس پترن را بخو،د.)

کاربردهای ارسال پیامک از طریق پترن (الگو)

خانم باقری روز بخیر
همایش نحوۀ ،ب درآمد از بازار بورس فردا ساعت 14 در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

جمع‌بندی و نتیجه گیری

خب همانطوری که دیدید در ارسال بر اساس پترن کلیات متن پیامک ثابت است و فقط متغیرها عوض می‌شوند؛ اما در ارسال نظیر به نظیر ما می‌تو،م برای هر مشتری متن کاملاً متفاوتی را ارسال کنیم. مثلاً همزمان و با یک کلیک به هر سه مخاطبی که در زیر می‌بینید، پیامک‌های کاملاً متفاوتی را ارسال کنیم.

حالا که با مفهوم و کاربرد ارسال پیامک متناظر آشنا شدیم، وقتش رسیده که وارد فاز عملی و اجرایی شویم.

چند نمونه متن برای ارسال پیامک نظیر به نظیر

برای ارسال بر اساس پترن شما باید سایت، اپلیکیشن یا نرم‌افزار داشته باشید تا بتو،د با استفاده از وب‌سرویس خدماتی و با تعریف متغیر برای مشتریان خودتان پیامک ارسال کنید.

فایل ا،ل ارسال پیامک نظیر به نظیر

قبل از هر کاری پیشنهاد می‌کنم، ویدئوی ارسال پیامک نظیر به نظیر در کانال آپارات ملی پیامک را مشاهده کنید.

اما کاربرد ارسال پیامک متناظر کجاهاست؟

بعضی‌ها ارسال پیامک بر اساس پترن را با ارسال متناظر اشتباه می‌گیرند، اما باید خدمتتان عرض کنم که این دو مورد کاملاً متفاوت از هم هستند و روش ارسال‌شان هم با همدیگر فرق دارد.

ممکن است شما هم بخواهید برای هر یک از مخاطبین موردنظر خود یک پیامک با متن متفاوت ارسال کنید. ارسال پیامک نظیر به نظیر یا همان ارسال پیامک متناظر دقیقا نیاز شما را برطرف می‌کند.
اگر با روش ارسال پیامک انبوه آشنایی داشته باشید، می‌د،د که در این ماژول پیامکی همیشه یک متن ثابت برای ارسال تنظیم می‌شود. (اگر می‌خواهید با همۀ امکانات پنل‌های پیامکی آشنا شوید از شما دعوت می‌کنم که مقاله «پنل پیامکی چیست و چه کاربردی دارد؟» را بخو،د.)

شکل 3 – گزارش پیامک‌های ارسال شده به صورت نظیر به نظیر

صبح بخیر جناب کاظمی
سفارش شما با شماره پیگیری 89652 به باربری ایران‌زمین ارسال شد.

چطور می‌توانم برای هر کدام از مشتریانم پیامک اختصاصی بفرستم؟

بعد از اینکه فایل آپلود شد، دکمۀ ارسال را بزنید و کار تمام است.

پیامک ارسال شده از ماژول ارسال متناظر

پس از تنظیم فایل ا،ل کافیست تا در سامانۀ ملی پیامک و ماژول ارسال متناظر آپلود کنید تا همه پیامک‌های شما یکجا ارسال شوند.

آموزش ارسال پیامک نظیر به نظیر

صفحه نخست پنل پیامک متناظر

اما اگر کارتان رو به توسعه است و تعداد کاربران‌تان دارد روز‌به‌روز زیادتر می‌شود، حتماً یک سایت برای خودتان تهیه کنید تا با استفاده از وب سرویس پیامکی و ارسال پیامک بر اساس پترن بی‌دردسر و زحمت اضافی برای همۀ مشتریان اس‌ام‌اس ارسال کنید.

نهایتاً متن پیامک به حالت زیر تغییر می‌کند که ما به آن می‌گوییم پترن.

جناب آقای رامین احمدی
سا،وز تولدتان را تبریک عرض می‌کنیم.
با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما و خانوادۀ محترمتان
شرکت پرسان پلیمر

مثلاً برای گزارش تحصیلی شاگردان؛ اگر تدریس خصوصی می‌کنید یا مدیر یک مدرسه هستید؛ نیاز هست که به‌صورت دوره‌ای وضعیت تحصیلی هر دانش‌آموز را به اطلاع پدر و مادرش برس،د. بنابراین لازم است که یک فایل ا،ل درست کنید و با کمک پنل پیامکی با استفاده از ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر، آن را برای والدین ارسال کنید.

پیامک نظیر به نظیر برای کارمندان شرکت‌ها:

آقای فرهودی سلام
سفارش شما با شماره سریال 2314 تحویل باربری صابر شد.
گروه صنعتی داراب اصل

در پنل ملی‌پیامک در منوی ارسال گزینۀ ارسال متناظر را ملاحظه می‌کنید.

بارگزاری فایل ا،ل در ارسال پیامک متناظر

این کاربرد، مخصوص تمام ،ب‌وکارهایی که سایت یا اپلیکیشنی ندارند و می‌خواهند که بدون استفاده از وب‌سرویس خدماتی برای مشتری‌هایشان پیامک ارسال کنند. وب‌سرویس خدماتی به شما امک، را می‌دهد که بر اساس پترن و فقط با تعریف چند متغیر برای هر مشتری به‌طور ویژه پیامک ارسال کنید. اگر می‌خواهید در مورد وب‌سرویس خدماتی اطلاعات بیشتری بدست آورید، پیشنهاد می‌کنم که مقاله «استفاده از خط خدماتی اشتراکی (وب‌سرویس خدماتی)» را مطالعه نمایید. حالا در ادامه بیشتر در مورد ارسال بر اساس پترن و فرقش با ارسال متناظر توضیح می‌دهم.کاربرد پیامک نظیر به نظیر

برای گرفتن گزارش ارسال پیامک نظیر به نظیر و اینکه متوجه شوید کدام پیامک به دست مشتری رسیده و کدام نرسیده به ،مت پیام‌ها بروید و از گزینۀ ارسالی گزارش کامل پیامک‌ها را دریافت کنید.

ارسال پیامک نظیر به نظیر و فرق آن با ارسال بر اساس پترن

پنل پیامکی در واقع یک نرم‌افزار تحت وب است که بدون نیاز به دستگاه فیزیکی خاصی، تنها با دسترسی به یک مرورگر و اینترنت قابل استفاده است. بنابراین شما با هر دستگاهی مثل گوشی موبایل، کامپیوتر، لپتاپ، تبلت و… می‌تو،د از پنل اس ام اس استفاده کنید. ابزارهای مختلفی در پنل پیامکی قابل استفاده است. این ابزارها در سامانه ملی پیامک، بر اساس تجربه 10 ساله و نیاز شما در 4 پنل مختلف ارائه شده‌اند. شما می‌تو،د با مشاوره از کارشناسان فروش ملی پیامک، پنل مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای این کار کافیست تا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ارسال پیامک نظیر به نظیر چیست و چه کاربردی دارد؟

با توجه به اطلاعاتی که از علائق مشتریان خودتان دارید، می‌تو،د در صورت رسیدن بار جدید متن، با سابقه مشتری برایش پیامک متناظر ارسال کنید؛ مثلاً برای ،، که دنبال طرح‌های مختلف تی‌شرت هستند پیامک زیر را بفرستید:

یه دونه تیشرت‌ با طرح شبرنگ جوکر برات کنار گذاشتیم! برای دیدن طرح و رنگش یه سر به پیج اینستاگرام ما بزن.

به جای 2314 می‌گذاریم {1}