معرفی افزونه پیامک کراسنو برای وردپرس و ووکامرس

نکته) متون پیامکی که قبل و بعد از ارسال کد OTP ثبت می‌شود، تنها در حالت ارسال از خط اختصاصی شما کاربرد دارد. اگر ارسال پیامک کد احراز هویت شماره موبایل را بر اساس پترن و الگو تنظیم کرده‌اید، این دو فیلد غیرفعال خواهند بود.

تنظیمات کد تایید در افزونه کراسنو

نکته) چنانچه از پترن برای ارسال اس ام اس استفاده می‌کنید، فقط کافی است بر روی هر یک از متغیرها کلیک کنید تا به‌ترتیب اضافه شوند، در غیر این صورت، متغیرها را می‌بایست در متن پیامک عادی (ارسال از خط اختصاصی) قرار دهید.

پیامک خوش آمدگویی و نام کاربری و رمز عبور در کراسنو

در این مقاله به معرفی افزونه کراسنو می‌پردازیم و نحوه اتصال پلاگین کراسنو به پنل اس ام اس ملی پیامک را به شما آموزش می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنم قبل از هرچیز ویدئوی افزونه کراسنو – ثبت نام و ورود با شماره موبایل در وردپرس را در کانال آپارات ملی پیامک مشاهده کنید.

چطور افزونه کراسنو را تهیه کنیم؟

در شکل 3 نیز می‌تو،د کاربران را به صفحه تایید شماره موبایل اجباری هدایت کنید و یا فرم‌های ورود و ثبت‌نام پیشفرض وردپرس را با فرم ورود افزونه پیامک کراسنو، ادغام کنید.

هدایت کاربران در افزونه

در این بخش، همانطوری که در شکل شماره 1 مشاهده می‌گردد، نام کاربری، کلمه عبور، شماره ارسال کننده و کد پترن (Pattern) را باید تکمیل نمائید.

نکات این بخش)
1- نام کاربری همان آیدی یا شناسه حساب کاربری شما در ملی پیامک است.
2- پیشنهاد می‌کنم به‌جای مقدار کلمه عبور، از مقدار “APIKey” استفاده کنید.
3- شماره ارسال کننده را می‌تو،د در پنل پیامکی‌تان و از ،مت {تنظیمات –» شماره‌ها} مشاهده بفرمائید.
4- برای کد پترن (Pattern)، مطابق آموزشی که کمی قبل‌تر ارائه کردیم، اقدام کنید و یا برای مشاهده مجدد آموزش درج پترن در وبسرویس خدماتی اینجا را کلیک کنید.
تنظیمات عمومی کراسنو

در این بخش، برخی از تنظیمات عمومی برای پیکربندی بخش ووکامرس در افزونه کراسنو وجود دارد. شما می‌تو،د نسبت به فعال‌سازی هر کدام اقدام نمائید. مواردی همچون “تایید شماره موبایل در برگه checkout ووکامرس“، “ایجاد کاربر پس از ،یدهای مهمان“، “فعال‌سازی ارسال پیامک توسط مدیریت در ،مت ویرایش سفارش“، “هدایت برخی برگه‌ها” و… در این ،مت قابل انتخاب هستند. (شکل 8)

تنظیمات عمومی ووکامرس پلاگین کراسنو

همین ویژگی جامع و یکپارچه بودن افزونه، پلاگین کراسنو را نسبت به سایر افزونه‌های وردپرس و ووکامرس متمایز ساخته است. برخی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه را برای‌تان شرح دادیم.

یکپارچه بودن فرم ثبت‌نام و ورود

1- وردپرس – گیرنده کاربر – ارسال پیامک خوش آمد گویی پس از ثبت نام

چنانچه می‌خواهید فرم ثبت‌نام و عضویت سایت شما همانند وب‌سایت‌های مطرحی همچون دیجی کالا، فلایتیو، آنتن، ورزش 3، باسلام، ترب، تلوبیون و… تنها دارای یک فرم با امکان ثبت‌نام یا ورود باشد، به‌راحتی می‌تو،د با افزونه کراسنو، فرم ثبت‌نام و ورود وب‌سایت خود را یکپارچه کنید. به این صورت است که اگر کاربر قبلاً در سایت شما ثبت‌نام کرده باشد، به محض وارد ، کد احراز هویت، مستقیماً وارد حساب کاربری خودش در وب‌سایت وردپرسی شما می‌شود. در غیر اینصورت اگر ثبت‌نام نکرده باشد، بلافاصه پس از تایید شماره موبایل کاربر، آن را ثبت‌نام و سپس بلافاصله به حساب کاربریش هدایت می‌کند.

پشتیب، از کاربران قدیمی که با ایمیل ثبت‌نام کرده‌اند.

3- وردپرس – گیرنده کاربر – ارسال نام کاربری و یک رمز عبور عددی تصادفی

برای این کار، کافی است تنظیمات درگاه پیامکی خود را ایجاد کنید و سپس برگه ثبت‌نام کراسنو و یا فرم مودال این افزونه را به منوی سایت خود اضافه کنید. البته مشاهده ویدئوی نمایش فرم ورود و ثبت نام به صورت پاپ آپ POPUP به شما در زمینه ایجاد برگه ثبت‌نام و یا مودال کراسنو کمک خواهد کرد.

تب عمومی – تنظیمات درگاه اصلی و پشتیبان

برای اینکه بتو،د با ارسال یک پیامک حاوی رمز یکبار مصرف، شماره موبایل مشتریان و کاربران قدیمی و جدید خودتان را احراز هویت و تایید کنید و وضعیت سفارش را به آن‌ها از طریق پیامک اطلاع‌رس، کنید، یا در هر موقعیتی(اکشن) که می‌خواهید به آن‌ها پیامک بفرستید، طبیعتاً نیاز به یک پنل پیامکی دارید.

امکان مدیریت ارسال پیامک با هر دو روش خط اختصاصی و پترن نیز در این بخش وجود دارد. تفاوتی که این ،مت دارد، شما می‌تو،د بر روی نام‌های ،ی s،rtcodeها در پترن و یا ارسال از خط اختصاصی استفاده کنید. (شکل 9)

پیامک مشتری در ووکامرس کراسنو

اگر با مطالعه این مقاله توانستید که فروشگاه اینترنتی خود را به افزونه پیامک کراسنو مجهز کنید و پیامک‌هایی مانند تایید شماره موبایل، ارسال نام کاربری و رمز عبور، بازیابی رمز عبور با شماره موبایل، ثبت و تغییر وضعیت سفارش و… را به‌خوبی راه‌اندازی کنید؛ حتماً نظرتان را در ،مت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای این کار، کافی است ابتدا از تب ابزارها در این پلاگین، در تب یکپارچگی کراسنو، شماره موبایل‌های صورت حساب ووکامرسی در فروشگاه اینترنتی خود را با افزونه پیامک کراسنو یکپارچه کنید.

تب یکپارچگی – ووکامرس – عمومی

همانطور که در مقدمه مطلب به آن اشاره کردیم، اگر قصد فعالسازی فرآیند ثبت‌نام و ورود به سایت خود با شماره موبایل را دارید، یکی از افزونه‌های کاربردی که امکانات زیادی را نیز دربرمی‌گیرد، افزونه ورود با شماره موبایل کراسنو است. اگر هنوز افزونه‌ای برای تایید شماره موبایل را ندارید، برای ،ید افزونه پیامک کراسنو اینجا را کلیک کنید.

در شکل 2 شما می‌تو،د برخی از موارد، همچون امکان تغییر شماره موبایل توسط کاربران و تایید شماره موبایل اجباری و… را فعال کنید.

تایید شماره موبایل اجباری

در این بخش قابلیت ارسال پیامک در یکی از شرایط زیر برای سایت شما فراهم است که می‌تو،د هر یک را جداگانه فعال نمائید. هنگامی که بر روی هر یک از موارد زیر کلیک کنید، پارامترهای مجاز هر کدام برای‌تان نمایش داده می‌شود که می‌تو،د از آن‌ها در محتوای متن پیامک استفاده کنید. (شکل 7)

از آنجایی که با این پلاگین دو فرآیند را می‌تو،د انجام دهید، پس برای مشاهده آموزش هر یک بر روی نام آن کلیک کنید.

راهنمای فعالسازی ارسال پیامک کد تایید در کراسنو

شکل 10 – پیامک مدیر در ووکامرس کراسنو

کلام آ،

کد تخفیف اختصاصی ،ید افزونه کراسنو:
melipayamak

امکانات افزونه کراسنو

تنظیمات بخش ارسال پیامک به مدیر نیز همانند تنظیمات پیامک مشتری است با این تفاوت که شماره موبایل مدیر یا مدیران را باید اضافه کنید. (شکل 10)

پیامک مدیر در ووکامرس کراسنو

شکل 4 – فیلدهای سفارشی دیجیتس و ووکامرس

تب عمومی – ثبت‌نام

شکل 7 – پیامک خوش آمدگویی و نام کاربری و رمز عبور در کراسنو

راهنمای فعالسازی ارسال پیامک ثبت سفارش در کراسنو (وضعیت ووکامرس)

در صورتیکه شما در وب‌سایت فروشگاهی‌تان محصولاتی برای دانلود مانند فایل صوتی، ویدئوی آموزشی، فایل‌های نوشتاری، نرم‌افزار و… دارید، در این بخش می‌تو،د به‌ازای هر دانلود یک کد تایید شماره موبایل ارسال کنید. (شکل 6)

تنظیمات دانلودها در kerasno

قبل از هر چیزی پیشنهاد می‌کنم ویدئوی آموزش ارسال پیامک از طریق پترن (الگو) با وبسرویس خدماتی ملی پیامک را مشاهده کنید و سپس به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

آموزش اتصال افزونه کراسنو به سامانه ملی پیامک

ملی پیامک یکی از قدیمی‌ترین، جامع‌ترین و قدرتمندترین سامانه ارسال پیام کوتاه در زمینه Web Service است. این سامانه با ارائه وب‌سرویس خدماتی یا همان خدمات ارسال پیامک مبتنی بر پترن و الگو کاری کرده است تا بتو،د با خط خدماتی-اشتراکی، پیامک‌های اطلاع‌رس، را به کاربران و مشتریان خود (حتی بلک لیست) ارسال نمائید. دسترسی به وب سرویس و API بر روی پنل‌های اقتصادی، شرکتی و تجاری ملی پیامک امکان‌پذیر است.

آموزش ارسال پیامک از طریق پترن و الگو در ملی پیامک

ارسال پیامک به مشتری در مراحل مختلف سفارش، یکی از موارد پرکاربرد بوده و خواهان زیادی نیز دارد. این قابلیت برای کاربران اینترنت محبوب است، چرا که باعث افزایش اطمینان خاطر و اعتمادسازی می‌گردد. پس شما می‌تو،د تنظیمات ارسال پیامک به مشتری در مراحل مختلف سفارش را تنظیم نمائید.

همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یا ارتباط با کارشناسان فنی ملی پیامک، می‌تو،د با شماره 02163404 داخلی 1 و سپس داخلی 3 تماس بگیرید. ضمناً با درج تیکت در سامانه پیامکی خود، درخواست شما به بخش فنی ملی پیامک ارجاع شده و به‌زودی پاسخ برای‌تان ارسال خواهد شد.


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/kerasno-plugin/

شکل 6 – تنظیمات دانلودها در kerasno

تب پیامک‌ها – خوش‌آمدگویی پس از ثبت‌نام

شکل 9 – پیامک مشتری در ووکامرس کراسنو

تب یکپارچگی – ووکامرس – پیامک مدیر

توسعه‌دهنده این افزونه امکانات متنوعی را به پلاگین کراسنو اضافه کرده است. یکی از ویژگی‌های بارز افزونه کراسنو، جامع و کامل بودن آن است. زیرا علاوه‌بر اینکه امکان ثبت‌نام و ورود با شماره موبایل را فراهم می‌کند، به شما امکان ارسال پیامک در هر موقعیتی(اکشن)، ارسال پیامک‌های وضعیت سفارش(ووکامرسی) و همچنین ،وجی CSV از لیست سفارشات را نیز ارائه می‌دهد. در حالیکه اگر بخواهید از سایر افزونه‌ها استفاده کنید، لازم است که برای هر کدام، یک افزونه جداگانه نصب کنید. به‌،وان مثال برای فرآیند ثبت‌نام و ورود با شماره موبایل افزونه دیجیتس؛ برای پیامک وضعیت سفارش افزونه پیامک ووکامرس و برای ،وجی از لیست سفارش‌ها افزونه store exporter یا افزونه woo order export lite نیاز خواهد شد.

در این ،مت، امکان تغییر تعداد ارقام رمز یکبار مصرف، متن قبل و بعد از کد تایید و مدت زمان انتظار جهت ارسال کد تایید مجدد قابل ویرایش است. (شکل 5)

همچنین اگر قصد دارید که در وضعیت‌های مختلف سفارش، به کاربر و مدیر پیامک بفرستید و آن‌ها را مطلع سازید، می‌تو،د از این افزونه استفاده کنید. افزونه کراسنو از این نظر جامع و یکپارچه است.

پس از اینکه پنل اس ام اس خودتان را از ملی پیامک تهیه نمودید و افزونه را در CMS وردپرس و ووکامرسی خودتان نصب نموده‌اید، فقط کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید تا پلاگین کراسنو به سامانه پیامکی شما در ملی پیامک متصل گردد.

این پلاگین، قابلیتی را فراهم کرده است تا بتو،د شماره موبایل مشتریان و کاربران قدیمی وب‌سایت وردپرسی خود را احراز هویت کنید. کاربر، که با ایمیل ثبت‌نام ،د و یا به‌صورت مهمان وارد سایت شما می‌شدند. با انجام این کار، علاوه‌بر اینکه شماره موبایل مشتریان قدیمی خود را با ارسال پیامک رمز عبور یکبار مصرف، احراز هویت می‌کنید، بلکه با جمع‌آوری این شماره موبایل‌ها می‌تو،د از بازاریابی پیامکی و روش Retargeting کمک بگیرید، تخفیف‌ها و جشنواره‌های سایت را با پیامک به آن‌ها اطلاع دهید و باعث رشد و افزایش درآمد خود شوید.

انتقال کاربران قدیمی از افزونه دیجیتس به  کراسنو با یک کلیک

شکل 8 – تنظیمات عمومی ووکامرس پلاگین کراسنو

تب یکپارچگی – ووکامرس – پیامک مشتری

شکل 2 – تایید شماره موبایل اجباری

اگر شما مدیر یک وب‌سایت وردپرسی هستید، بهترین روش برای احراز هویت کاربران و مشتریان وب‌سایت‌تان، ثبت‌‌نام و ورود با شماره موبایل است. زیرا همانطوری که می‌د،د بخاطر سپردن رمز عبورهای متفاوت و ورود با ایمیل، فرآیند ثبت‌نام و عضویت در سایت‌تان را دشوار می‌کند.  در CMS وردپرس با افزونه‌ها و پلاگین‌های متنوعی می‌توان این کار را انجام داد که یکی از بهترین آن‌ها، افزونه کراسنو است.

شکل 5 – تنظیمات کد تایید در افزونه کراسنو

تب عمومی – دانلودها

2- وردپرس – گیرنده مدیر – دریافت اعلان ثبت نام کاربر جدید

افزونه پیامک کراسنو، دارای کلی امکان مختلف و جذاب است که برای بخش ورود و ثبت‌نام با شماره موبایل و بخش ووکامرس تعریف کرده است. در ادامه برخی از آن‌ها را لیست کرده‌ایم.

امکانات افزونه پیامک کراسنو برای ورود و ثبت‌نام با شماره موبایل

 • امکان ثبت‌نام و ورود با شماره موبایل و رمز عبور
 • ارسال پیامک نام کاربری و رمز عبور به کاربران وردپرس
 • امکان بازیابی رمز با موبایل
 • سیستم دانلود به‌ازای شماره موبایل
 • ادغام شماره موبایل کاربران
 • انتقال شماره موبایل‌ها از سایر افزونه‌ها
 • دارای یک فرم برای ثبت‌نام و ورود
 • امکان تغییر شماره موبایل توسط کاربران
 • ایجاد کاربر در سفارشات ووکامرس
 • درگاه پیامک پشتیبان

امکانات پلاگین کراسنو برای ووکامرس

 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام ثبت و تغییر وضعیت سفارش
 • ارسال پیامک به مدیر در هنگام ثبت و تغییر وضعیت سفارش
 • ارسال کوپن تخفیف به مشتری در هنگام تکمیل سفارش از خط اختصاصی
 • انتقال شماره موبایل‌ها از سایر افزونه‌ها
 • ،وجی فایل CSV از لیست سفارشات
 • سیستم ارسال پیامک در هر موقعیتی (اکشن)
 • درگاه پیامک پشتیبان
 • و بسیاری امکانات متنوع دیگر….

چرا باید از پلاگین کراسنو استفاده کنیم؟

از جمله امکاناتی باعث تمایز این پلاگین با سایر پلاگین‌های تایید شماره موبایل و ثبت‌‌نام و ورود با شماره موبایل شده است، قابلیت پشتیب، از درگاه پشتیبان است. در دل کد‌نویسی و برنامه‌نویسی این افزونه به‌گونه‌ای طراحی شده است که اگر بنا به هر دلیلی، پیامک حاوی کد OTP یا همان One Time P،word شما از درگاه اصلی افزونه، ارسال نشده باشد، سریعاً درخواست ارسال پیامک به درگاه دوم ارجاع داده می‌شود تا دیگر نگران اختلال‌های لحظه‌ای در روند عضویت و ورود کاربران‌تان نباشید. در مقایسه با افزونه دیجیتس، این قابلیت، یک مزیت بزرگ و مهم محسوب می‌گردد.

چرا باید از درگاه پیامکی ملی پیامک استفاده کنیم؟

شکل 1 – تنظیمات عمومی کراسنو

قابلیت دیگری که افزونه پیامک کراسنو می‌دهد، انتقال سریع کاربران قدیمی که قبلاً با افزونه دیجیتس ثبت‌نام کرده و وارد سایت می‌شدند، می‌باشد. این ویژگی برای زم، است که شما قبلاً از افزونه دیجیتس جهت احراز هویت و تایید شماره موبایل کاربران خودتان استفاده می‌کردید و اکنون قصد دارید که روند ثبت‌نام و ورود در وردپرس‌تان را با افزونه پیامک کراسنو انجام دهید. همچنین می‌خواهید مشتریان و کاربران قدیمی شما نیز مشکلی در ورودشان نداشته باشند.

قابلیت اتصال همزمان به دو سامانه پیامکی

همانطور که قبلاً اشاره شد، در صورتیکه قبل از استفاده از افزونه کراسنو، از پلاگین‌های دیگری مانند دیجیتس یا افزونه ووکامرس استفاده می‌کردید، حتماً باید در این بخش مقدار user_meta هر یک را قرار دهید تا از بروز خلل و دوگانگی اطلاعات کاربران جلوگیری گردد. با انجام این کار شماره موبایل کاربران شما تطبیق داده می‌شوند. (شکل 4)

شکل 3 – هدایت کاربران در افزونه

تب عمومی – تنظیمات فیلدهای سفارشی

 

فیلدهای سفارشی دیجیتس و ووکامرس