رنگدانه – Elso Kimya

شناخت این پایه های دکلره و پایه ها خیل کار مهمی است چرا که در درست کردن شناخت ترکیب رنگ به ما کمک مکیند. به عنوان مثال، از آنجا که ذرات پیگمنت جذب نمی شوند و فقط به صورت یک لایه روی کاغذ قرار میگیرند، در برابر اثرات خارجی مانند گازهای محیطی و اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومتر هستند. از آنجا که ذرات پیگمنت جذب نمی شوند و فقط به صورت یک لایه روی کاغذ قرار میگیرند، در برابر اثرات خارجی مانند گازهای محیطی و اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومتر هستند. رنگ دانهها فقط سطح اجسام را رنگی میکنند و در آب حل نمیشوند، در حالی که رنگ ها باید جذب ماده مورد رنگرزی شوند.

1) افزودنی: یکی از بهترین راهکارهای ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه در محصول نهایی، استفاده از مستربچ افزودنی است. در شرکتهای تولیدی رژلب حرارتی را با ظاهری جذاب و شیک می سازند و در داخل آن ازگلهای طبیعی و خوشبو مانند گل رز استفاده می کنند که در مدلهای جامد و مایع وارد بازار می شوند کاربردهای استثنایی این محصول باعث شده که همه به خرید آن ترغیب شوند به عنوان مثال این محصول علاوه بر استفاده به عنوان رژلب، می تواند در سایه چشم، رژگونه و بالم لب نیز کارایی داشته باشد. آنچه واضح است آن است که باید هنگام انتخاب ماده رنگزای مناسب برای تولید یک محصول رنگی این تفاوتها را در نظر گرفت و سپس اقدام به انتخاب ماده رنگزای مناسب نمود. پیگمنت های رنگی در تولید بسیاری از صنایع برای تولید محصولاتی مانند رنگ ها، روکش ها و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شوند.

نوع اول جوهر رنگی است که در آن رنگ توسط یک واکنش شیمیایی جذب الیاف فیبری پارچه می شود. وقتی دما پایین می آید و الیاف خنک می شوند رنگ در درون الیاف گیر افتاده است. در این روش ابتدا سولفات نیکل را درون یک مخزن همزن دار در آب حل کرده و سدیمکربنات را به آرامی به محلول اضافه میکنند تا جایی که پی اچ محلول به شش برسد. خواص مهم رنگدانهها و یا محیطهای پیگمنت دار شده مانند: قدرت رنگدهی، مهاجرت، تبلور مجدد، ثبات حرارتی، ثبات نوری و مقاومت هوازدگی، اغلب توسط بخشی از رنگدانهها که تا حد کمی در محیطی که در آن به کار میرود حل میشوند، تعیین میشوند. حفاظت از بدنه کوره، دودکش، مبدل حرارتی، بویلر و … حفاظت از تاسیسات کارخانجات شیمیایی، پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه برق و … اعمال شده نباید بیش از مقداری باشد که برای حفاظت از سطح و ایجاد ظاهری صاف و همواره مورد نیاز است.

رنگدانههای آلی، به صورتی که امروزه در صنعت استفاده میشوند، در طبیعت یافت نمیشوند و تقریباً همه آنها سنتزی هستند. پیگمنت های آلی ، به صورتی که امروزه در صنعت استفاده میشوند، در طبیعت یافت نمیشوند و تقریباً همه آنها سنتزی میباشند. ترکیب طیف کامل نور مرئی با طول موجی متغیر از ۳۷۵ یا ۴۰۰ نانومتر الی ۷۶۰ یا ۷۸۰ نانومتر، با نور سفید تقریباً برابری میکند. پیدایش پیگمنتهای جدید در طول زمان به کندی صورت گرفت. پیگمنت های فرار به مرور زمان در تماس با نور کمرنگ و محو می شوند درحالیکه بعضی از پیگمنت ها به مرور زمان در نهایت سیاه می شوند. همین خاصیت در این ذرات موجب انعکس نور بالا و کدورت بالا گردیده است. دای ها، بر خلاف رنگدانهها، در محیط مورداستفاده حل میشوند و در این فرآیند ساختار کریستالی یا ذرات خود را از دست میدهند. عدم انحلالپذیری لازم برای رنگدانهها را میتوان با اجتناب از قرار دادن گروههای حل شونده در ساختار مولکول و یا با تشکیل ساختارهای آلی غیر محلول به دست آورد.

پیسی، بَرَص، لک و پیس یا ویتیلایگو (به انگلیسی: Vitiligo) یک اختلال تولید رنگدانه است که در آن ملانوسیتها (سلولهایی که رنگدانه تولید میکنند) در قسمتهایی از پوست، غشاهای مخاطی و شبکیه تخریب شدهاند. هر دوی این مواد به دلیل خاصیت رنگدهی ای که دارند در تولید محصولات رنگی مورداستفاده قرار میگیرند اما با توجه به تفاوت پیگمنت و دای ، کاربرد هر کدام متفاوت خواهد بود. از مهمترین رنگدانههای آلی میتوان به گروه فتالوسیانینها اشاره کرد که طیف رنگهای آبی و سبز را در بر میگیرند و فتالوسیانین مس، رنگدانه آبی است که به دلیل خواص مقاومتی خوب در برابر عوامل مختلف، یک رنگدانه با ارزش به شمار میرود . امروزه رنگدانههای آلی به مراتب بيشتر از رنگدانههای معدنی میباشند و رنگدانههای آلی، به صورتی که امروزه در صنعت استفاده میشوند، در طبيعت يافت نمیشوند و تقريباً همه آنها سنتزی میباشند.

پیدایش پیگمنتهای جدید در طول زمان به کندی صورت گرفت.

با این حال، این شرکت اکنون میگوید این آفتاب گیرها گرچه پرتوهای خورشید را مسدود میکنند، اما میتوانند پیوندهای لیزری (laser links) در استارلینک را نیز مسدود کنند. عواملی مثل نور آفتاب و برخی محصولات آرایشی ملاسما را تشدید می­ کنند. در صنعت چاپ 48:1 میزان برنز شدن را کاهش داده و شفافیت فیلم های چاپ را بهبود می دهد. شایان ذکر است که این شرکت میگوید همچنان در حال کار بر روی روشهای کاهش انعکاس برای ماهوارههایی است که به تازگی وارد مدار شدهاند. با این روش فعالیت رنگدانه سازی با کمک ترکیبات بی رنگ کننده کاهش یافته و ترمیم پوست سریعتر می شود، که این روش مطمئن تر و مؤثرتر است. پیگمنت قرمز 48:2 جز BONA pigment lakes بوده که بونا مخفف بتا اکسی نفتوییک اسید است که این ترکیب جز کوپل کننده این ترکیب آزویی می باشد.

تعداد بسیار کمی از پیگمنتهای آلی در بالاتر از ۳۰۰ درجه سانتیگراد پایدارند و ممکن است متلاشی یا ذوب گردند؛ درحالیکه پیگمنت معدنی در دماهای بالا پایدار هستند. رنگ هایی که ممکن است به دست آوردن آن ها توسط سایر رنگ ها کار آسانی نبوده و از کیفیت بالایی برخوردار نباشد. آسیب هایی که به پوست وارد می شوند، استفاده از لایه برداری های مکرر که شیمیایی هستند و آکنه های پوستی، از جمله تروماهایی می باشند که باعث ایجاد پیگمانته های پوستی می شوند، تروما نوعی هایپر پیگمانتاسیون بعد از درد است. مقابله با بیماری های پوستی دشوار است و تاثیر منفی روی روان شما خواهد گذاشت و مشکلات عاطفی زیادی به دنبال خواهد داشت، ولی به دید دیگری هم نگاه کنید که امروزه با وجود پیشرفت علم آگاهی این را داشته باشید بسیاری از بیماری های پوستی جدی نیستند و با پزشکی مطمئن در خصوص زیباتر شدن آن با مواد آرایشی میتوان اختلالات رنگدانه های پوستی را درمان کرد.

آن ها به طور معمول در ترکیب با رنگدانه های غیرآلی، به ویژه TiO2، که باعث کدری می شوند، استفاده می شوند. پیگمنت ها مواد معدنی یا آلی، رنگی، سفید یا سیاه هستند که عملاً در محیطی ( نظیر حلالها و رزینها ) که در آن ترکیب میشوند، غیرقابلحل هستند. همچنین استفاده از دستمال مناسب نظیر میکروفایبرها گزینه خوبی می تواند باشد چراکه استفاده از دستمال هایی که تار و پود متراکم ندارند باعث به تله افتادن سنگریزهها و ایجاد خط و خش روی لایه شفاف می شود. برای سفارش انواع رژلب جامد و مایع بدون سرب با بسته بندی شیک و کیفیتی کم نظیر از شما بانوان زیبا دعوت می کنم که با همکاران ما در ارتباط باشید که طیف وسیعی از رژلبهای رنگی را در اختیار شما قرار می دهند و شما متناسب با سلیقه خود می توانید ثبت سفارش نمایید که قیمت تمامی محصولات این فروشگاه اینترنتی واقعا ارزان و به صرفه است و با استفاده از مواد اولیه ارگانیک و بهداشتی ساخته شده اند.

رنگدانه مصنوعی

از آن جایی که رژ لبها مستقیم با پوست و دهان شما در ارتباط اند حتما باید از نمونه های استاندارد و با کیفیت آنها استفاده کنید تا سلامتی تان به خطر نیفتد و همراه با غذا و غیره وارد معده تان نشود. البته در برخی از رژ لبها علاوه بر سرب از ترکیباتی مانند پلی اتیلن و اکسید آهن بوده بسیار خطرناک است و در زمان خرید حتما به ترکیبات به کار رفته در روی بسته آن دقت کنید. حتما نمونه کارهای قبلی آنها را به دقت بررسی کنید. در نهایت، اسپیس ایکس توضیح داد که آرایههای خورشیدی “استارلینک ۲.۰”خود را در زمانهای خاصی از روز از خورشید دور خواهد کرد. به طور خاص در طول ” سایهمرز” در حوالی غروب، آنها آرایههای خورشیدی خود را به سمتی هدایت خواهند کرد تا ماهوارهها نور کمتری را به سمت زمین منعکس کنند. این شرکت اعلام کرد که از رنگدانه قرمز تیره به جای رنگدانه سفید روی سلولهای خورشیدی ماهوارهها استفاده خواهد کرد.

مویی که در نواحی مبتلا به پیسی رشد میکند معمولاً سفید میشود. این رنگ ها طوری طراحی شدن که اگر در معرض دمای زیاد قرار بگیرن خراب یا تجزیه نشن. رنگ های پلی اورتان و اپوکسی معمولاً تا دمای °C100 تا °C120 مقاومند اما رنگ نسوز برای کاربردهای در دماهای بالاتر پیشنهاد می شن. اما در حرارت بالاتر از ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰F بهتر عمل می کند. چاپ پیگمنت بهترین انتخاب برای رنگ های تیره مثل سیاه نیست و بهتر است برای رنگ های پاستلی و روشن استفاده شود.و اگر می خواهید پارچه ای با این نوع پترن ” پس زمینه مشکی با دایره های سفید” چاپ کنید، چاپ پیگمنت می تواند مشکل ساز باشد.

ناسا نیز پیشتر هشدار داده بود که ماهوارههای استارلینک میتوانند توانایی آنها را برای شناسایی یک سیارک بالقوه خطرناک که به سمت زمین میآید را مختل کنند. اسپیس ایکس قبلا سعی کرده بود یک “آفتابگیر” روی ماهوارههای خود نصب کند. البته اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که قصد دارد صدها یا هزاران ماهواره اینترنتی جدید را به مدار بفرستد. رنگ چند پلیمری مبتنی بر سیلیکون یا اپوکسی: این نوع رنگ به گونه ای تدوین شده که هنگام استفاده در ساخت و ساز جدید یا روکش نگهدارنده، مقاومت در برابر دمای زیادی را نشان میدهد. تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از وسایل آرایشی که با استقبال زیادی روبرو بوده انواع رژ لب دخترانه می باشد که از ویژگیهای بارز این محصول بدون سرب و سالم بودن مواد اولیه را می توان نام برد این نوع رژلب علاوه بر اینکه سبب زیبایی و درخشندگی لب شما می شود، به نرمی و جوانی لب نیز کمک خواهد کرد. این پیگمنتها در قالب رنگهای زرد، نارنجی و قرمز وجود دارند که دارای درخشندگی بالا و خواص مقاومتی خوبی هستند. اولین ماده رنگی بود که از واکنش شیمیایی حاصل شده و جزو رنگ های گیاهی و طبیعی نبود. در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. پیگمنت ­های آلی تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می­کنند.

6. با توجه به نوع دستگاه پاشش (در صورتی که روش اعمال پاشش باشه) با اضافه کردن تدریجی تینر مخلوط رنگ را به ویسکوزیته مناسب برسونید و بعد به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه در کوره با دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. 3- سایه چشم خود را با لباستان هماهنگ کنید. حال باید دید که آیا اسپیس ایکس در این امر با رقبای خود مانند آمازون همکاری خواهد کرد یا خیر. به عنوان مثال، آمازون اخیرا یک قرارداد بزرگ برای ارسال ماهوارههای پروژه کویپر خود به مدار منعقد کرده است.

پوشش پودری با دما بالا: پودر با دما بالا اغلب برپایه سیلیکون و اپوکسی (شبیه به رنگ مایع بالایی) است. به همین دلیل امروزه از لحاظ صنعتی خرید و فروش پودر پیگمنت در اکثر صنایع رونق دارد. پوشش های افزودنی فلزی و اسپری فلزی: از آنها برای محافظت در برابر خوردگی به همراه مقاومت در برابر حرارت استفاده می شود. علاوه بر این، با توجه به کاربرد و روش اعمال رنگ نسوز، این پوشش در صنایع مختلف کشور از نظر کیفیت پاسخگوی مناسبی هستن. پرکنندهها موادی به شکل پودری هستند که عملاً در محیطی که در آن اعمال میشوند غیرقابلحل هستند. نمودار واردات و صادرات پیگمنت ها و مواد رنگ کننده در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است. برخی رنگ دانه ها به شکل تیغ یا سوزنی هستند و به دلیل قدرت چسبندگی که دارند، در لایه های زیرین رنگ از آن ها استفاده می شود.

بعد از اینکه پروسه چاپ پیگمنت با جوهر مخصوص تمام می شود، پترن چاپ شده بدون استفاده از مواد شیمیایی و با استفاده از گرما فیکس می شود. به عنوان السو کیمیا از سال 2003 , به تولید و فروش رنگدانه های مرواریدی جهت ایجاد افکت با مقاومت بالا در برابر گرما و مواد شیمیایی , با پایه آب, پیگمنت روغن و حلال و همچنین متناسب با کلیه سیستم ها پرداخته ایم. معمولاً هرچه سیلیکون بیشتر باشد ، مقاومت در برابر گرما نیز بیشتر است.