معرفی جدیدترین تکنیک های فروش؛ 6 کلید طلایی برای فروش بیشتر – پنل اس ام اس – سامانه پیامکی

در نهایت باید از پاسخ «نه!» به‌،وان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید؛ هر «نه!» فرصتی برای بهبود مهارت‌های فروش شماست. ،ب مهارت فروش و برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان، در چیدن یک استراتژی کمپین فروش موفق، بسیار مهم است؛ باید بد،د نقاط ضعف شما چیست و آن‌ها را رفع کنید!

۶. ارائه اطلاعات ارزشمند در ابتدای مکالمه؛ از بهترین تکنیک های فروش حرفه ای

اولین برداشت‌ها اهمیت بالایی دارند! این موضوع درباره فروش نیز صدق می‌کند. ارائه اطلاعات ارزشمند در ابتدای مکالمه با مشتری بالقوه، به شما کمک می‌کند تا اعتماد و علاقه او را جلب کنید و شانس خود را برای فروش افزایش دهید. برای این کار در ابتدای مکالمه، نکته‌های زیر را رعایت کنید:

 • ارائه آمار و ارقام قابل‌توجه: می‌تو،د از آمار و ارقام مربوط به موفقیت‌های گذشته خود برای جلب‌توجه مشتری و ایجاد اعتبار استفاده کنید.
 • مطرح ، یک مشکل: مشکلی را که محصول یا خدمات شما حل می‌کند، مطرح کنید و نحوه حل آن مشکل را توضیح دهید.
 • ارائه یک داستان: باید داستان سرایی در فروش را بیاموزید؛ می‌تو،د داست، از یک مشتری راضی تعریف کنید تا به مخاطب جدید نشان دهید که چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند به او کمک کند.
 • پرسیدن سؤالات: برای درک نیازها و خواسته‌ها، سؤالات متعددی از مشتری جدید خود بپرسید.

چرا برخی از فروشندگان، به‌طور قابل‌توجهی بهتر و موثرتر از سایر افراد خدمات و محصولات‌شان را می‌فروشند؟! راز این فروش فراوان و مشتریان وفادار چیست؟ این فروشندگان با  تکنیک های بازاریابی و فروش آشنا هستند و از آن در برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و قدیمی استفاده می‌کنند! ندانستن این تکنیک‌ها، می‌تواند به نابودی ،ب‌وکارتان منجر شود؛ اگر می‌خواهید میان رقبای قدرتمند فروش، جایگاه بالایی داشته باشید، باید 6 تکنیک فروش فوق‌العاده زیر را بد،د!

۱. ایجاد احساس نیاز و فوریت؛ از مؤثرترین تکنیک های فروش در بازاریابی

همه فروشندگان حداقل یکبار در طول دوره کاری خود، با پاسخ «نه!» از سوی مشتری، روبه‌رو شده‌اند؛ به همین دلیل، یکی از کلیدهای موفقیت در فروش، آمادگی برای هرگونه مخالفت، به‌خصوص در ارتباط‌های اولیه است. اگر برای پاسخ به مخالفت‌های احتمالی آماده نباشید، فرصت فروش را از دست می‌دهید. در اینجا چند نکته برای آمادگی برای پاسخ به «نه!» ارائه می‌دهیم:

 • مخالفت‌های رایج را پیش‌بینی کنید: به مخالفت‌هایی که به‌طورمعمول در حوزه کاری شما، مطرح می‌شوند فکر کنید و پاسخ‌های من، برای آن‌ها در ذهن داشته باشید.
 • به سؤالات رایج پاسخ دهید: سؤالاتی را که گاهی مشتریان درمورد محصول یا خدمات شما دارند، پیش‌بینی و پاسخ‌های واضح و مختصر برای آن‌ها آماده کنید.
 • مطمئن صحبت کنید: به محصول یا خدمات خود و ارزش آن برای مشتریان ایمان داشته باشید! این اعتمادبه‌نفس در نحوه صحبت شما با مشتریان منع، می‌شود و تأثیری فوق‌العاده در روند فروش شما دارد!
 • مثبت بم،د: حتی اگر با مخالفت روبه‌رو شدید، مثبت بم،د و به‌دنبال راه‌حلی برای رفع نگر،‌های مشتری باشید.

اما این رویکردها برای مشتریان فعلی، پاسخگو نیست! هنگام فروش محصولات و معرفی خدمات باید از تکنیک‌های زیر برای مشتریان فعلی استفاده کنید:

 • روی ارزش ارائه‌شده قبلی تمرکز و به آن‌ها یادآوری کنید که چگونه از محصول یا خدمات شما با بهترین کیفیت بهره‌مند شده‌اند.
 • به دنبال راه‌هایی برای ارتقای تجربه مشتری خود باشید؛ خدمات عالی ارائه دهید، هدایایی ارسال کنید!
 • به‌طورمرتب با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، نظر آن‌ها را جویا شوید و آن‌ها را از محصولات یا خدمات جدید خود مطلع کنید.
وظیفه شما به‌،وان یک فروشنده، شناسایی این افراد کلیدی و متقاعد ، آن‌ها نسبت به مزایای محصول یا خدمات خودتان است. برای این کار، باید اطلاعات کافی درمورد مشتری و افراد مؤثر در  فرایند ،ید را جمع‌آوری و استراتژی فروش خود را براساس این اطلاعات تنظیم کنید. چند نکته برای شناسایی افراد کلیدی در فرایند ،ید عبارت‌اند از:

 • با همه افراد حاضر در جلسه فروش صحبت کنید.
 • به ،اوین و نقش‌های افراد توجه کنید.
 • سؤالات متعددی بپرسید تا نیازها و انگیزه‌های هر فرد را بشناسید.
 • به زبان بدن و لحن صحبت افراد توجه کنید.
 • از شبکه‌های اجتماعی و منابع آنلاین برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر درمورد افراد کلیدی استفاده کنید.

شاید در ابتدا عجیب به‌نظر برسد؛ اما امروزه فرایند ،ید اغلب به‌صورت گروهی انجام می‌شود و افراد مختلفی در تصمیم‌گیری نهایی نقش دارند؛ به‌همین‌دلیل، شناسایی افراد کلیدی در این فرایند و متقاعد ، آن‌ها اهمیت بالایی دارد. حتی بسیاری از افراد زم،‌که یک پیامک حاوی متن تبلیغ کفش روی گوشی خود می‌بینند، برای ،ید با سایر افراد مشورت می‌کنند! در دهه 1980 نقش‌های مختلف مؤثر در فرایند ،ید یک ،ب‌وکار به شرح زیر مشخص شد:

 • مبتکر (Initiator): فردی که نیاز به ،ید را شناسایی و فرایند ،ید را آغاز می‌کند.
 • متقاعدکننده (Influencer): فردی که دیگران را به ،ید و انتخاب تشویق می‌کند.
 • تصمیم‌گیرنده (Decider): فردی که مسئولیت نهایی برای ،ید و تأیید همه جزئیات مربوط به آن را برعهده دارد.
 • ،یدار (Buyer): فردی که عملیات ،ید را انجام می‌دهد و پول آن را پرداخت می‌کند.
 • کاربر (User): فردی که از محصول یا خدمات استفاده می‌کند.
 • نگهدارنده دروازه (Gatekeeper): فردی که مسئول کنترل دسترسی به اطلاعات یا منابع است.

برای مثال در ،ید خانه، همه اعضای خانواده نقش دارند و نظر آن‌ها مهم است؛ شما نمی‌تو،د فقط روی ،ی که پول می‌دهد (پدر یا مادر خانواده) تمرکز و او را برای ،ید قانع کنید! با شناسایی و متقاعد ، افراد کلیدی در فرایند ،ید، شانس خود را برای موفقیت در فروش به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهید.

آشنایی با افراد موثر در فرایند ،ید برای افزایش فروش

۵. آمادگی برای پاسخ‌های منفی؛ تکنیک های افزایش فروش که باید بد،د!

با ارائه اطلاعات ارزشمند در ابتدای مکالمه، می‌تو،د پایه و اساس یک رابطه قوی را با مشتری ایجاد کنید و شانس خود را برای فروش افزایش دهید.

ارائه اطلاعات مهم در ابتدای مکالمه از تکنیک های افزایش فروش

آشنایی با تکنیک های افزایش فروش؛ دلیل موفقیت ،ب‌وکارها!

یکی از نکته‌های مهم، برقراری ارتباط دائمی با مخاطبان است. شرکت فراز اس ام اس با ارائه خدمات بهترین پنل های پیامکی و تلفن ابری و مجازی به شما در برقراری ارتباط دائمی با مشتریان فعلی و جلب‌توجه مخاطبان جدید کمک می‌کند. اگر شما هم تکنیکی تضمینی برای فروش بیشتر سراغ دارید، این تکنیک را با ما و خوانندگان مطلب در میان بگذارید.


منبع: https://farazsms.com/sales-techniques/

در این مقاله به بررسی ۶ مورد از موثرترین و بهترین تکنیک‌های فروش پرداختیم، تکنیک‌هایی مانند ارائه اطلاعات ارزشمند در ابتدای مکالمه، استفاده از روش‌های متفاوت در برخورد با مشتریان جدید و قدیمی، شناخت افراد موثر در فرایند ،ید، آمادگی برای پاسخ‌های منفی و ملاقات حضوری به‌جای تماس با مشتری، فروش شما را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهند.

البته هنگام استفاده از ترفندهای ایجاد حس فوریت، صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید! از فریب دادن یا فشار آوردن به مشتریان برای ،ید خودداری کنید؛ هدف نهایی این است که به مشتریان کمک کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرند که به نفع آن‌ها باشد.

ایجاد حس نیاز در مشتری؛ یکی از تکنیک های افزایش فروش

۲. ملاقات حضوری به‌جای تماس با مشتری؛ از تکنیک های فروش فوق العاده!

یکی از نکته‌های مهم، ثبت شماره مشتریان فعلی و جدید با دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان حضوری است؛ با این‌کار برقراری ارتباط آسان‌تر می‌شود. با به‌کارگیری این نکات، می‌تو،د استراتژی‌های فروش خود را برای مشتریان جدید و فعلی بهینه کنید و فروش خود را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهید.

۴. در اجرای تکنیک فروش، افراد موثر در فرایند ،ید را بشناسید!


آشنایی با تکنیک های افزایش فروش در مجله فراز اس ام اس
راهنمای مطالعه

در دنیای رقابتی امروز، جلب توجه مشتریان و متقاعد ، آن‌ها به ،ید کار آس، نیست؛ در این میان، ایجاد حس فوریت و نیاز، می‌تواند به‌،وان یک ابزار قدرتمند برای افزایش فروش عمل کند. ایجاد حس فوریت به‌م،ای برانگیختن احساس نیاز در مشتری برای ،ید فوری محصول یا خدمات شماست، این کار با برجسته ، مزایای محصول یا خدمات شما و گوشزد ، عواقب ن،یدن آن انجام می‌شود. برای ایجاد حس فوریت از چند ترفند زیر استفاده کنید:

 • ارائه تخفیف‌های مدت‌دار: ارائه تخفیف‌های محدود در مدت زمان خاص، انگیزه‌ای قدرتمند برای ،ید سریع‌تر مشتریان ایجاد می‌کند. به‌،وان مثال، می‌تو،د تخفیفی را برای 24 ساعت آینده یا تا پایان هفته ارائه دهید. برای اطلاع‌رس، به مشتری درباره تخفیف‌های محدود از پنل پیامک استفاده کنید؛ باتوجه‌به مزایای این کار، قیمت پنل پیامک بسیار مقرون‌به‌صرفه است.
 • پیشنهادهای ویژه: ارائه پیشنهادهای ویژه مانند ارسال رایگان درصورت ،ید در زم، مشخص، می‌تواند مشتریان را به اقدام فوری ترغیب کند.
 • کاهش موجودی: به مشتریان بگویید که تعداد محدودی از محصول شما موجود است؛ این کار ترس از دست دادن را ایجاد و آن‌ها را به ،ید سریع‌تر ترغیب می‌کند.
 • نمایش نظرات مشتریان: نظرات مثبت مشتریان راجع به محصول یا خدمات‌تان را به نمایش بگذارید. این کار اعتماد مشتریان را جلب ‌می‌کند.

البته فراموش نکنید در طول ملاقات حضوری، با شور و اشتیاق درمورد محصول یا خدمات خود حرف بزنید و اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کنید! در جلسه حضوری، حتماً شماره تماس مشتری را ثبت کنید تا امکان اطلاع‌رس، به او از طریق پنل پیامک فراهم باشد.

ملاقات حضوری از تکنیک های افزایش فروش

۳. تکنیک فروش متفاوتی برای مشتریان قدیمی و جدید در نظر بگیرید!

در دنیای امروز که بیشتر تعاملات به‌صورت آنلاین انجام می‌شوند، برقراری ارتباط مستقیم با مشتری در ملاقات‌های حضوری، یکی از موثرترین تکنیک‌های فروش محسوب می‌شود؛ درواقع احتمال تبدیل لید به مشتری در ملاقات‌های حضوری به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از مذاکرات تلفنی است. دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد:

 • ایجاد ارتباط قوی‌تر: در ملاقات حضوری، می‌تو،د ارتباطی قوی‌تر با مشتری بالقوه خود برقرار کنید. زبان بدن، لحن صدا و حالات چهره به شما کمک می‌کنند تا اعتماد مخاطب را جلب کنید.
 • معرفی بهتر محصول یا خدمات: در ملاقات حضوری، می‌تو،د محصول یا خدمات خود را کامل‌تر و دقیق‌تر به مشتری بالقوه معرفی کنید؛ در ملاقات‌های حضوری می‌تو،د دموها را به نمایش بگذارید، به سؤالات پاسخ دهید و نیازهای مشتری را به‌طورکامل بشناسید.
 • غلبه‌بر مخالفت‌ها: در ملاقات حضوری، می‌تو،د به‌طورمستقیم به مخالفت‌ها و نگر،‌های مشتری خود پاسخ دهید؛ این کار در مذاکرات تلفنی به‌مراتب دشوارتر است.

براساس آمارهای سایت هاب‌اسپات، احتمال فروش به مشتری جدید بین ۵ تا ۲۰ درصد است، درحالی‌که این احتمال برای مشتریان فعلی ۶۰ تا ۷۰ درصد است! این آمار نشان می‌دهد که حفظ مشتریان فعلی به‌مراتب سودآورتر از جذب مشتریان جدید خواهد بود؛ بنابراین یکی از اصول کلیدی در فروش موفق، استفاده از استراتژی‌های متفاوت برای مشتریان جدید و فعلی است. هنگام فروش به مشتریان جدید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • روی نقاط ضعف موجود تمرکز کنید؛ به مشتریان جدید نشان دهید که چرا راه‌حل فعلی آن‌ها کارآمد نیست و نیاز به تغییر دارند!
 • مزایای محصول یا خدمات خود را به‌طور واضح و مختصر بیان کنید؛ به آن‌ها بگویید که محصول یا خدمات شما چگونه مشکلات آن‌ها را حل و زندگی‌شان را بهتر می‌کند.
 • برای ایجاد اعتماد، نمونه‌هایی از رضایت مشتریان دیگر را ارائه دهید.